logo

نسبت ریسک به پاداش چیست و چگونه از آن استفاده کنیم

تاجران و سرمایه گذاران خوب شرط های خود را با دقت زیاد انتخاب می کنند. آنها به دنبال بالاترین صعود بالقوه با کمترین منفی بالقوه هستند. اگر یک سرمایه گذاری بتواند با ریسک کمتر ، عملکرد مشابه سود دیگری را به همراه داشته باشد هوشمندی حکم می کند که آن را انتخاب کنیم.

معرفی

چه در معاملات روزانه باشید و چه در معاملات نوسانی ، چند مفهوم اساسی در مورد ریسک وجود دارد که باید آنها را درک کنید. این مفاهیم اساس درک شما از بازار را تشکیل می دهند و پایه ای برای هدایت فعالیتهای تجاری و تصمیمات سرمایه گذاری به شما می دهند. در غیر این صورت ، شما قادر به محافظت و رشد حساب تجاری خود نخواهید بود.
اگر به طور فعال تجارت می کنید ، موضوعی مهم برای درک وجود دارد. در رابطه با پاداش احتمالی چقدر خطر می کنید؟ چگونه می توان صعود بالقوه شما را با منفی احتمالی خود مقایسه کرد؟ به عبارت دیگر ، نسبت ریسک / پاداش شما چقدر است؟
در این مقاله ، ما نحوه محاسبه نسبت ریسک / پاداش برای معاملات شما را بحث خواهیم کرد.

نسبت ریسک به پاداش

نسبت خطر / پاداش چیست؟

نسبت ریسک / پاداش (نسبت R / R) محاسبه می کند که یک معامله گر برای چه میزان پاداش بالقوه ریسک می کند. به عبارت دیگر ، این نشان می دهد که پاداش احتمالی هر 1 دلار که شما در معرض سرمایه گذاری قرار می دهید ، چیست.
محاسبه به خودی خود بسیار ساده است. شما حداکثر ریسک خود را بر سود خالص هدف خود تقسیم می کنید. ابتدا ،تجارت مورد هدف خود را انتخاب کرده و سپس ، تصمیم می گیرید که در چه صورت سود خواهی کرد (اگر تجارت موفقیت آمیز باشد) و پیش بینی ضرر خود را انجام دهید (اگر تجارت منجر به ضرر شد). اگر می خواهید ریسک خود را به درستی مدیریت کنید این امر بسیار مهم است. معامله گران خوب قبل از ورود به معاملات تجاری سود و سود ضرر خود را تعیین می کنند.
اکنون اهداف ورود و خروج خود را دریافت کرده اید ، به این معنی که می توانید نسبت خطر / پاداش خود را محاسبه کنید. این کار را با تقسیم ریسک بالقوه خود بر پاداش احتمالی انجام می دهید. هرچه نسبت پایین تر باشد ، پاداش بالقوه بیشتری در ازای هر یک “واحد” ریسک دریافت می کنید.

نسبت ریسک به پاداش

نحوه محاسبه نسبت خطر / پاداش

بگذارید بگوییم شما می خواهید در بیت کوین موقعیت طولانی داشته باشید. شما تجزیه و تحلیل خود را انجام می دهید و تعیین می کنید که سفارش سود شما 15٪ از قیمت ورودی شما خواهد بود. در عین حال ، شما باید این سوال مطرح می کنید.که درچه صورت ایده تجارت شما اعتبار خود را از دست خواهد داد؟ آنجاست که باید سفارش توقف ضرر خود را تعیین کنید. برای مثال فرض می کنیم شما تصمیم می گیرید که نقطه خروج شما 5٪ از نقطه ورود باشد.
شایان ذکر است که به طور کلی این موارد نباید براساس صرفا حدث و مقادیر دلخواه باشد. شما باید با مانیتور کردن سود خود در گذشته و رفتار بازارها ، هدف سود و ضرر و زیان را تعیین کنید. شاخص های تجزیه و تحلیل فنی می تواند بسیار مفید باشد.
بنابراین ، هدف سود ما 15٪ و ضرر بالقوه ما 5٪ است. نسبت خطر / پاداش ما 5/15 = 1: 3 = 0.33 است. به زبان ساده این بدان معناست که برای هر واحد ریسک ، ما بالقوه سه برابر پاداش می گیریم. به عبارت دیگر ، به ازای هر دلار ریسک پذیرفتن ، ممکن است سه دلار داشته باشیم.پس اگر موقعیتی به ارزش 100 دلار داشته باشیم ، با هر سود 15 دلاری ممکن است تا 5 دلار از دست بدهیم.

نسبت ریسک به پاداش

نسبت پاداش / ریسک

شایان ذکر است که بسیاری از معامله گران این محاسبه را برعکس انجام می دهند و در عوض نسبت پاداش / ریسک را محاسبه می کنند. شاید بپرسید چرا؟ پاسخ این است که ترجیح محوه محاسبه فقط یک موضوع ترجیحی است. درک برخی ممکن است از نسبت معکوس این فرمول ساده تر باشد . با توجه به این فرمول معکوس ، نسبت پاداش / ریسک ما در مثال بالا 15/5 = 3 خواهد بود. پس همانطور که انتظار دارید ، نسبت پاداش / ریسک بالا بهتر از نسبت پاداش / ریسک پایین است و این سرمایه گذاری منطقی خواهد بود.

 

نویسنده: امیرحسین رستگار

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
آخرین مقالات
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
لوگو سایت

موسسه فناوری بلاکچین اپکس

پشتیبانی و فروش: