logo

AirDrop چیست؟

آیا می دانید Airdrop چیست؟ آیا می دانید که چگونه ایردراپ بگیریم و ارز دیجیتال رایگان تهیه نماییم؟ هر ایده جدیدی که نیاز دارد حمایت عموم جامعه مخاطب خود را به صورت کامل جلب کند، نیاز به پذیرش سراسری دارد. وقتی جامعه تصمیم به طرفداری و پذیرش یک ایده بگیرد، در اصل آن ایده دچار یک اقبال عمومی و اجابت همگانی از طرف مردم خواهد شد. در نتیجه بیان کردن نوع ایده برای جامعه مخاطب بسیار مهم است. چه بسا که بسیاری از ایده ها در همان ابتدای راه مورد توجه و حمایت جمعی قرار نگرفته اند و محکوم به شکست شده اند. حتی در زمان حال نیز بسیاری از ایده های ناب وجود دارند که دچار شکست های متعدد می شوند.
اصول انسان ها در چالش ها و سختی ها است که از یکدیگر و طرز فکر مشترک حمایت می کنند، در واقع ایده هایی حمایت بیشتری می یابند، که منفعت عمومی را تضمین کنند. در هنگام وقوع بحران های عمومی نیز همین طور است. در زلزله و جنگ و طوفان، این ارتش و سازمان های امدادی هستند که به کمک مردم می آیند و برای حمایت از آنان بسته های امدادی را در مناطق صعب العبور از پرنده های ارتش به پایین پرت می کنند.
در دنیای ارزهای دیجیتال هم به همین شکل است و ارائه یک ایده ارزدیجیتال از میان پروژه های این حوزه ابتدا به پذیرش رایگان عمومی نیاز دارد. در ادامه قصد داریم به بررسی ماهیت اینکه Airdrop چیست و اینکه چگونه ایردراپ بگیریم بپردازیم.

ایردراپ چیست
ماهیت ایردراپ، یک انتشار رایگان می باشد

چگونه ایردراپ بگیریم؟

در دنیای ارز دیجیتال پروژه های گوناگونی وجود دارند که قصد دارند به صورت ایردراپ در اختیار مخاطبان خود قرار بگیرند اما مدیران این پروژه ها، دارایی ها را به میزان بسیار کم میان مخاطبان خود تقسیم می کنند!
در اصل اگر بخواهیم ایردراپ بگیریم و اصل ماهیت اینکه واقعا یک Airdrop چیست را، به خوبی درک کرده و جمع بندی کنیم، بهتر است که در تعدادی ایردراپ ارز دیجیتال شرکت کرده، تا چگونگی دریافت آن ها را یاد بگیریم و ارز های جمع آوری شده را در چند کیف پول جدا از هم ذخیره کنیم. بسیاری از ایردراپ های عمومی بر بستر شبکه هوشمند اتریوم و بایننس توزیع عمومی می گردد و در برخی موارد دیگر به جای سکه های ارز دیجیتال، کوین های NFT برای کاربران ارائه می شود.

ایردراپ چیست

پروژه های ایردراپی عامل اصلی انتشار کوین های ارز دیجیتال


در تعریف Airdrop چیست به این نکته اشاره کردیم که چگونه ایردراپ بگیریم اما این موضوع برای ما هضم نشد که چرا پروژه های مختلف به روش های گوناگونی به ما ارائه می شوند! پروژه هایی وجود دارند که بدون هیچ درخواست خاصی ارز دیجیتال را در اختیار ما قرار می دهند و برخی پروژه ها نیز وجود دارند که وظائف خسته کننده و متعددی را برای کاربران تعیین می کنند تا پس از طی کردن آن ها، ارز دیجیتال را ارائه بدهند.
در دسته دوم پروژه ها به شیوه های گوناگون، نوعی بازاریابی را برای ما پیاده سازی می نمایند که عبارت است از :
• دنبال نمودن حساب های کاربری پروژه های ارز دیجیتال
• مشترک شدن در یک خبرنامه و یا نگهداری مقداری سکه در کیف پول ارز دیجیتال شخصی برای مدتی مشخص
در هر صورت بایستی گفت که تمام این شیوه های عرضه نوعی بازاریابی است برای پذیرش عموم و تا به اینجا با این مفهوم که چگونه ایردراپ بگیریم به خوبی آشنا شدیم. البته توجه به این نکته هم خیلی مهم است که بدانیم پروژه هایی که بر بستر ارز دیجیتال ارائه می شوند، همیشه تضمین صد در صدی برای دریافت توکن های ایردراپی آن ها وجود ندارد و نبایستی به وعده ها و اخباری که منابع عمومی ارائه می کنند، اعتماد نمود.

ایردراپ چیست
توجه مدیران پروژه ها به کاربران فعال و تعامل گرا

لیست شدن ایردراپ ها در کیف پول های تعامل گرا

در بعضی از موارد مدیران پروژه های ایردراپ با توجه اینکه به شناخت کاربران از ماهیت این سوال که اصلا Aridrop چیست؟ آگاهی داشته باشند، ترجیح می دهند کاربران را دستچین کنند و ایردراپ ها را صرفا به کیف پول هایی ارائه دهند که پیش از یک تاریخ مشخص به طور دائمی با پلتفرم پروژه تعامل داشته اند!
اینچ وان و یونی سوآپ پروژه های محبوبی هستند که از این روش برای جلب نظر و پشتیبانی کاربران آماتور بهره می برند تا آن ها را به حضور بیشتر برای شرکت در عرضه های خود تشویق نمایند. در عین حال در این پروژه ها برای تشویق کاربران، اصولا مبالغ بالا و به صرفه ای برای ایردراپ و تقسیم کردن میان کاربران فعال در نظر گرفته می شود.
علاقه مندی پروژه های ارز دیجیتال به کاربران فعال در حوزه ایردراپ ها
وقتی کاربران می دانند Airdrop چیست و برای انجام دادن آن ارزش بالایی قائل هستند، مدیران پروژه ها نیز این شیوه رایگان بازاریابی را به خوبی درک می کنند و در تلاش برای پذیرش عمومی گسترده، از هیچ راهی برای معرفی پروژه خود در خصوص مواجهه با یک اقبال عمومی صد در صدی فروگذار نخواهند بود!
زیرا اصولا در خلال عرضه های بزرگ، نظر سرمایه گذاران بسیاری نسبت به اعتبار عرضه های همه گیر جلب شده و پول های هنگفتی را در برخی از پروژه ها سرمایه گذاری می نمایند. سرمایه گذارانی که با صد در صد مفهوم Airdrop چیست آشنایی کامل دارند و همه گیری این عرضه ها موجب جذب اعتبار های بیشتر برای این سکه ها خواهد شد. البته تعداد پذیرندگان نیز یکی از شاخصه های مثبت و اساسی درباره رشد و توسعه شبکه های بلاک چین ارز های دیجیتال می باشد.

ایردراپ چیست
تاثیر کاربران بر افزایش اعتبار پروژه های ارزدیجیتال و ایردراپی

 

تاثیر جامعه مخاطب بر رشد و توسعه پروژه های بلاکچینی و ایردراپ ها

وقتی تعداد افراد، معیار رشد و گستردگی مثبت شبکه بلاکچین قرار می گیرد، پروژه را به لحاظ مالکیت نیز غیر متمرکز می نماید، به این معنا که در یک پروژه یک شخص تاثیر گذار نیست و عقل جمعی و سرمایه گذاران مختلف تصمیم گیری می نمایند.
در عین حال پروژه های ایردراپی اصولا پس از پذیرش اولیه توسط کاربران، با ارائه فراخوان های جدید در تاریخ های گوناگون سیاست های تبلیغاتی را برای توسعه جمعیت مخاطب هدف خود، برای کاربران ارائه می نمایند. داشتن جامعه مخاطب زیاد و گسترده یک پایگاه مردمی در خرید و فروش دارایی دیجیتال پروژه های مختلف بوده و افزایش نقدشوندگی این نوع سکه ها در مبادلات رمزنگاری شده را افزایش می دهد.

ایردراپ چیست
خطر از بین رفتن سرمایه کاربران

خطر کلاهبرداری در ایردراپ ها

وقتی که شیوه های انتشار ایردراپ ها توسعه می یابد، قطعا هر روز بر تعداد عوامل پذیرنده ارز های دیجیتال و توکن های مختلف افزوده می گردد و از این رو اشخاص و پروژه های فیک و فرصت طلب بسیاری نیز یافت می شوند که برای سو استفاده از فضای فراهم شده در خصوص عرضه های همه گیر، درصدد این موضوع باشند که از آب گل آلود ماهی گرفته و صد هزار آدرس دارای توکن ایردراپی خاص را برای درج در کیف پول مخاطبان منتشر کنند و با انتشار و عرضه عمومی به اهداف شوم خود که همان پروژه های دروغ و کلاهبرداری میباشد، دست یابند.
بسیاری از این آدرس ها مورد استفاده مخاطبان قرار نمی گیرند و هدف از انتشار آن ها صرفا کلاه برداری های عمومی و متقلبانه است. اصولا مخاطبانی که درک پایینی از مفهوم Airdrop چیست دارند گرفتار این دست از پروژه های پونزی می شوند.
کلام پایانی
در مجموع می بایست به این نکته اشاره کرد که پس از آشنایی با مفهوم Airdrop چیست، تنها دانستن اینکه چگونه ایردراپ بگیریم کافی نیست و همیشه پروژه هایی هستند که در سایه انتشار سایر پروژه های معتبر قصد دارند که طرح های متقلبانه خود را برای جذب سرمایه در ازای طرح های فیک و کلاهبرداری، انتشار دهند.
ارز دیجیتال یکی از حوزه های نوپا و شکوفای اقتصادی است که در آینده رشد های خیره کننده را از خود ثبت خواهد نمود اما موازی با هر گونه رشد نیز زمینه حضور سواستفاده گران فراهم خواهد شد و این موضوع باعث می شود اعتماد برای سرمایه گذاری در هر طرحی از بین رفته و برای ورود به سرمایه گذاری های مختلف دقت بالایی نیاز باشد. زیرا ورود بدون دانش به هر عرصه ای محکوم به فناست!

 

نویسنده :سید حمید داودی ازغدی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
آخرین مقالات
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
لوگو سایت

موسسه فناوری بلاکچین اپکس

پشتیبانی و فروش: