بیشترین رشد ها و ضرر ها در سال 2021

زمان مطالعه: 5

 

سال 2021 بدون شک با تکاپوی بسیاری برای دنیای کریپتو همراه بود و در این شلوغی آلتکوین هایی با پیشگیری از بقیه رشد های چند هزار درصدی داشته و سکه های دیگری نیز عملکرد صعیف و منفی ای داشتند . 

یکی از پرسود و پر حاشیه ترین کوین های امسال Dogecoin با 1100 درصد سود و آخرین رکورد قیمتی 0.731 بوده که بدون داشتن هدف و مقصد خاصی حتی بدون وجود یک وایت پیپر از یک شوخی شروع شد و توانست به 5 ارز برتر بازار از نظر حجم برسد.

بعد از دوج آلتکوین معروف و قدرتمند SOL که با پشتوانه قوی و شبکه مستقل توانست پروژه های موفق بسیاری اجرا کرده و به بیش از 6400 درصد سود برسد. بیشترین سطح رسیده توسط سولانا 260 دلار بوده و بعضی از فعالان کریپتو آن را به نام قاتل اتریوم می شناسند .

مورد سوم ارز LUNA که در ابتدای سال با قیمت نزدیک 0.65 کار خود را شروع کرد و تا امروز بیشترین سقف 77.73 دلار را نیز دیده و به راحتی وارد محدوده ده ارز برتر دنیای کریپتو شده است.

متضرر ترین ارزهای 2021 

یکی از تراجیک ترین ضررهای امثال توسط ارز ICP رقم خورد که در ابتدا با هیجان و وعده های بسیاری شروع به کار کرد . پروژه Internet Computer که بعد از 5 سال توسعه و گتسرش مخفی ارائه شد هدف ایجاد یک انقلاب در صنعت ارتباطات و ساخت یک بستر اینترنت غیر متمرکز و همگانی با استفاده از بلاکچین را داشت . این وعده بزرگ در ابتداری عرضه ICP توانست قیمت این ارز را به سقف 700 دلار نیز برساند اما طولی نکشید تا یک روند نزولی بلند مدت به همراه عدم تحقق وعده های این پروژه منجر به سقوط 96 درصدی به 24 دلار در طی 7 ماه شود .

پروژه EOS که مدتی قبل توسط بسیاری از فعالان کریپتو جایگزین بعدی اتریوم شناخته می شد نیز بعد از رسیدن به سقف 22.71 در سال 2018 ، بیش از 86 درصد ریزش داشته و اکنون در نواحی 3 دلار به سر می برد . در اوایل نوامبر امسال نیز اعضای اکوسیستم EOS در تجمعی عدم رضایت خود از کم کاری های این پلتفرم را اعلام کردند.

ارز XMR که تمرکز بسیاری روی امنیت و ناشناس بودن کاربران خود دارد نیز امسال عملکرد چندان جالبی نداشته است . بعد از اینکه تعدادی از صرافی های بزرگ ارزهای متمرکز روی حریم خصوصی را از پلتفرم خود حذف کردند مونرو توانست تنها 17 درصد حرکت نسبت به ابتدای سال داشته باشد . این ارز اکنون کمی بالاتر از 180 دلار بوده و با بیشترین سقف 524 دلار خود در سال 2018 فاصله بسیار زیادی دارد .

 

مقالات مرتبط

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{comment.description}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{reply.description}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}