logo

تریدر های تازه کار

راهنمای تازه کاران برای استراتژی های معامله ارزهای دیجیتال

دو مکتب اصلی که شما باید هنگام ایجاد یک استراتژی تجارت در نظر بگیرید ، تجزیه و تحلیل فنی (TA) و تحلیل بنیادی (FA) است. قبل از ادامه کار ، لازم است تفاوت این مفاهیم را درک کنید.

از بین استراتژی های تجاری مختلف ، ما برخی از رایج ترین آنها را پوشش خواهیم داد. این مقاله عمدتا بر استراتژی های معاملات ارزهای رمزنگاری تمرکز دارد. با این حال شما می توانید از این روش ها در مورد دارایی های مالی دیگر مانند فارکس ، سهام ، اختیارات یا فلزات گرانبها مانند طلا نیز استفاده کنید.

این مقاله به شما در زمینه اصول نحوه گمانه زنی در بازارهای رمزنگاری کمک خواهد کرد. با داشتن یک استراتژی جامع تجارت ، احتمال دستیابی به اهداف تجاری و سرمایه گذاری بیشتر است.

استراتژی تجارت چیست؟

ما می توانیم یک استراتژی تجارت را به عنوان یک برنامه گسترده برای کلیه فعالیتهای تجاری شما توصیف کنیم. این چارچوبی است که شما برای راهنمایی شما در تمام کارهای تجاری خود ایجاد می کنید.

crypto noobs1

یک طرح تجاری همچنین می تواند به کاهش ریسک مالی کمک کند ، زیرا بسیاری از تصمیمات غیرضروری را از بین می برد. اگرچه داشتن یک استراتژی معاملاتی برای تجارت اجباری نیست ، اما در بعضی مواقع می تواند باعث نجات سرمایه شود. اگر اتفاقی غیرمنتظره در بازار رخ دهد (که همیشه خواهد افتاد) ، برنامه تجارت شما باید نحوه واکنش شما را تعریف کند – و نه احساسات شما. به عبارت دیگر ، داشتن یک برنامه معاملاتی آماده شما را برای نتایج احتمالی آماده می کند. مانع تصمیم گیری عجولانه و تکان دهنده ای می شود که اغلب منجر به خسارات مالی زیادی می شود.

به عنوان مثال ، یک استراتژی جامع تجارت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

چه انواعی از دارایی را تجارت می کنید

چه تنظیماتی انجام می دهید

از چه ابزارها و شاخص هایی استفاده می کنید

  • آنچه باعث ورود و خروج شما می شود (قرار دادن توقف ضرر)

چه چیزی موقعیت شما را تعیین می کند

چگونه عملکرد نمونه کارها را مستند و اندازه گیری می کنید

علاوه بر این ، برنامه معاملاتی شما ممکن است حاوی دستورالعمل های کلی دیگری باشد ، حتی جزییات شخصی. به عنوان مثال ، می توانید تعریف کنید که هرگز جمعه ها معامله نمی کنید یا اگر احساس خستگی یا خواب آلودگی می کنید ، هرگز تجارت نخواهید کرد. یا در روز های خاص قیمت بیت کوین را چک می کنید . همیشه موقعیت های خود را قبل از آخر هفته ببندید. راهنمایی شخصی مانند این نیز می تواند در استراتژی تجارت شما گنجانده شود.

احساسات بازار

در این مقاله ، ما دو نوع استراتژی تجارت را در نظر خواهیم گرفت: فعال و منفعل.

همانطور که به زودی خواهید دید ، تعاریف استراتژی های تجارت لزوماً سختگیرانه نیستند و ممکن است بین آنها هم پوشانی وجود داشته باشد. در حقیقت ، ممکن است ارزش ترکیب یک رویکرد ترکیبی با ترکیب چند استراتژی را داشته باشد.

استراتژی های فعال تجاری

استراتژی های فعال به زمان و توجه بیشتری نیاز دارند. ما آنها را فعال می نامیم زیرا شامل نظارت مستمر و مدیریت مكرر نمونه کارها است.

تجارت روزانه

معاملات روزانه ممکن است شناخته شده ترین استراتژی تجارت فعال باشد. تصور غلط رایج این است که فکر می کنیم تمام معامله گران فعال طبق تعریف معامله گران روز هستند ، اما این درست نیست.

معاملات روزانه شامل ورود و خروج از موقعیت ها در همان روز است. به همین ترتیب ، معامله گران روز قصد دارند از حرکات قیمت داخل روز بهره بگیرند ، یعنی حرکت قیمتی که در یک روز معاملاتی اتفاق می افتد.

اصطلاح “معاملات روزانه” از بازارهای سنتی نشأت می گیرد ، جایی که تجارت فقط در ساعات خاص روز باز است. بنابراین ، در آن بازارها ، معامله گران روز هرگز با توقف معاملات در یک شب در موقعیت ها باقی نمی مانند.

اکثر سیستم عامل های تجارت ارز دیجیتال 24 ساعت در 365 روز سال باز هستند. بنابراین ، وقتی صحبت از بازار رمز های دیجیتال می شود ، معاملات روزانه در زمینه ای متفاوت استفاده می شود. این به طور معمول به یک سبک تجارت کوتاه مدت اشاره دارد ، جایی که معامله گران در یک بازه زمانی 24 ساعته یا کمتر به موقعیت ها وارد یا از آن ها خارج می شوند.

معامله گران روز معمولاً از اقدام قیمت (Price action) و تحلیل تکنیکی برای تدوین ایده های تجاری استفاده می کنند. علاوه بر این ، آنها ممکن است بسیاری از تکنیک های دیگر را برای یافتن ناکارآمدی در بازار به کار گیرند.

مبادلات روزانه می تواند برای برخی بسیار سودآور باشد ، اما اغلب استرس زا و طاقت فرسا است و ممکن است خطر بالایی داشته باشد. به همین ترتیب ، معاملات روزانه برای بازرگانان پیشرفته تر توصیه می شود.

معاملات طبق نوسان

نوسان معاملات نوعی استراتژی تجارت بلند مدت است که شامل نگه داشتن موقعیت های طولانی مدت بیش از یک روز اما معمولاً بیش از چند هفته یا یک ماه نیست. از برخی جهات ، معاملات نوسان در میانه معاملات روزانه و معاملات روند قرار دارد.

الگوی قیمتی

معامله گران نوسان معمولاً سعی می کنند از امواج نوساناتی استفاده کنند که چندین روز یا چند هفته به طول می انجامد. تاجران نوسان ممکن است از ترکیبی از عوامل فنی و اساسی برای تدوین ایده های تجاری خود استفاده کنند. طبیعتاً انجام تغییرات اساسی ممکن است زمان طولانی تری داشته باشد و اینجاست که تحلیل بنیادی وارد عمل می شود. الگوهای نمودار و شاخص های فنی نیز می توانند سهم عمده ای در استراتژی معاملات نوسان داشته باشند.

نوسان معاملات ممکن است راحت ترین استراتژی تجارت فعال برای مبتدیان باشد. یک مزیت قابل توجه در معاملات نوسان در معاملات روزانه این است که معاملات نوسان مدت زمان بیشتری طول می کشد تا انجام شود. با این وجود ، بازه های زمانی به اندازه کافی کوتاه هستند تا پیگیری روند تجارت بسیار سخت نباشد.

این به بازرگانان فرصت بیشتری می دهد تا تصمیمات خود را در نظر بگیرند. در اکثر موارد ، آنها فرصت کافی برای واکنش به چگونگی تجارت را دارند. با معاملات نوسان می توان با عجله کمتر و عقلانیت بیشتری تصمیم گیری کرد. از طرف دیگر ، معاملات روزانه اغلب تصمیمات سریع و اجرای سریع را می طلبد ، که برای مبتدی ایده آل نیست.

معاملات روند

گاهی اوقات به عنوان معامله موقعیت نیز نامیده می شود ، معاملات روند استراتژی است که شامل نگه داشتن موقعیت برای مدت زمان طولانی تر ، به طور معمول حداقل چند ماه است. همانطور که از نام آن پیداست ، معامله گران روند سعی می کنند از روندهای جهت دار استفاده کنند. معامله گران ترند ممکن است در یک روند صعودی و یک موقعیت کوتاه در یک روند نزولی یک موقعیت طولانی را وارد کنند.

معامله گران ترند معمولاً از تحلیل بنیادی استفاده می کنند ، اما ممکن است همیشه اینطور نباشد. حتی در این صورت ، تحلیل بنیادی رویدادهایی را در نظر می گیرد که ممکن است مدتها طول بکشد تا بازی شود – و این حرکاتی است که معامله گران روند سعی می کنند از آنها استفاده کنند.

رفتار قیمت

یک استراتژی تجارت روند فرض می کند که دارایی اساسی در مسیر روند حرکت کند. با این حال ، معامله گران روند نیز باید احتمال تغییر روند را در نظر بگیرند. به همین ترتیب ، آنها همچنین می توانند میانگین های متحرک ، خطوط روند و سایر شاخص های فنی را در استراتژی خود قرار دهند تا سعی کنند میزان موفقیت خود را افزایش دهند و خطرات مالی را کاهش دهند.

روند معاملات می تواند برای معامله گران مبتدی ایده آل باشد ، اگر آنها به درستی دقت لازم را انجام دهند و ریسک را مدیریت کنند.

اسکالپینگ

اسکالپینگ یکی از سریعترین استراتژیهای تجاری موجود است. اسکالپر سعی نمی کنند از حرکات بزرگ یا روندهای کشیده استفاده کنند. این یک استراتژی متمرکز بر بهره برداری مکرر از حرکت های کوچک است. به عنوان مثال ، سود حاصل از شکست روند نا گهانی ، شکاف در نقدینگی یا سایر ناکارآمدی ها در بازار.

در اسکالپینگ معامله گر ها قصد ندارند موقعیت خود را برای مدت طولانی حفظ کنند. کاملاً معمول است که می بینید معامله گران این سبک در چند ثانیه موقعیت خود را باز و بسته می کنند. به همین دلیل است که اسکالپینگ اغلب به تجارت با فرکانس بالا (HFT) مربوط می شود.

اگر معامله گر ناکارآمدی در بازار را پیدا کند که بارها و بارها اتفاق می افتد و آنها می توانند از آن بهره برداری کنند ، می تواند یک استراتژی سودآور باشد. هر بار که اختلال شکل می گیرد ، آنها می توانند سودهای اندکی بدست آورند که با گذشت زمان جمع می شوند. اسکالپینگ به طور کلی برای بازارهایی با نقدینگی بالاتر ، جایی که ورود و خروج در موقعیت ها نسبتاً نرم و قابل پیش بینی است ، ایده آل است.

اسکالپینگ یک استراتژی تجاری پیشرفته است که به دلیل پیچیدگی برای بازرگانان مبتدی توصیه نمی شود. همچنین مبادله گر نیاز به درک عمیق مکانیک بازارها دارد. همچنین به دلیل ریسکی بودن این روش معامله معمولاً برای تاجران بزرگ (نهنگ ها) مناسب تر است.

استراتژی های سرمایه گذاری منفعل

استراتژی های سرمایه گذاری منفعل ، رویکرد عملیاتی بیشتری را امکان پذیر می کنند ، جایی که مدیریت سبد سهام به زمان و توجه کمتری نیاز دارد. در حالی که بین استراتژی های تجارت و سرمایه گذاری تفاوت هایی وجود دارد ، معامله در نهایت به معنای خرید و فروش دارایی به امید سودآوری است.

خریدن و نگه داشتن

“خرید و نگهداری” یک استراتژی منفعلانه در سرمایه گذاری است که در آن معامله گران بدون توجه به نوسانات بازار ، دارایی را خریداری می کنند که قصد دارند آن را برای مدت طولانی نگه دارند.

این استراتژی به طور معمول در اوراق بهادار سرمایه گذاری بلند مدت استفاده می شود ، با این روند بدون توجه به زمان بندی وارد بازارمی شوید. ایده پشت این استراتژی این است که در یک بازه زمانی به اندازه کافی طولانی ، زمان یا قیمت ورودی اهمیت زیادی نخواهد داشت.

استراتژی خرید و نگهداری تقریباً همیشه مبتنی بر تحلیل بنیادی است و معمولاً خود را به شاخص های فنی مربوط نمی کند. این استراتژی همچنین شامل نظارت بر عملکرد نمونه کارها به طور مکرر – هر چند وقت یک بار نیست.

در حالی که بیت کوین و ارزهای رمزپایه فقط برای مدت بیش از یک دهه وجود داشته است ، می توان پدیده HODL را با استراتژی خرید و نگهداری مقایسه کرد. با این وجود ارزهای رمزپایه یک کلاس دارایی پرخطر و ناپایدار هستند. در حالی که خرید و نگهداری بیت کوین یک استراتژی شناخته شده در فضای ارزهای رمزپایه است ، ممکن است استراتژی خرید و نگهداری برای سایر ارزهای رمزپایه مناسب نباشد.

سرمایه گذاری شاخص

به طور معمول ، سرمایه گذاری شاخص به معنای خرید ETF و شاخص ها در بازارهای سنتی است.

ایده پشت شاخص رمزنگاری ، گرفتن سبدی از مجموعه ارز های دیجیتال و توکن هاست که عملکرد ترکیبی آنها را ردیابی کند. این سبد ممکن است از سکه های یک بخش مشابه مانند سکه های حریم خصوصی یا نشانه های سودمند تشکیل شده باشد. یا اینکه می تواند کاملاً چیز دیگری باشد ، به شرطی که قیمت خرید قابل اعتمادی داشته باشد. اکثر این نشانه ها به شدت متکی به نوسانات کلی فضای بلاک چین هستند .

سرمایه گزاری

نتیجه گیری پایانی

طراحی یک استراتژی تجارت رمزنگاری متناسب با اهداف مالی و سبک شخصیتی شما کار ساده ای نیست. ما برخی از رایج ترین استراتژی های معاملات رمزنگاری را مرور کردیم ، بنابراین امیدوارم ، شما نیز بتوانید روش مناسب برای خود را پیدا کنید.

برای فهمیدن اینکه چه روشی واقعاً کارساز است یا نیست ، باید هر استراتژی تجاری را دنبال کنید و آن را ردیابی کنید – بدون اینکه قوانینی را که تعیین کرده اید ، زیر پا بگذارید. همچنین ایجاد یک جدول معاملاتی بسیار مفید است تا بتوانید عملکرد هر استراتژی را نوشته و تجزیه و تحلیل کنید.

 

نویسنده و مترجم: امیرحسین رستگار

اما لازم به ذکر است که شما مجبور نیستید برای همیشه از همان استراتژی ها پیروی کنید. با داشتن داده ها و سوابق تجاری کافی ، باید بتوانید روش های خود را تنظیم کنید و انطباق دهید. به عبارت دیگر ، با کسب تجربه تجارت ، استراتژی های تجاری شما باید دائماً در حال پیشرفت باشند.

همچنین ممکن است اختصاص بخشهای مختلف نمونه کارها به استراتژیهای مختلف مفید باشد. به این ترتیب ، می توانید عملکرد فردی هر استراتژی را هنگام استفاده از مدیریت ریسک مناسب پیگیری کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
آخرین مقالات
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
لوگو سایت

موسسه فناوری بلاکچین اپکس

پشتیبانی و فروش: