محبوب ترین اصطلاحات ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 10 دقیقه

شاید شما هم از آن دسته باشید که سالهاست که Cryptocurrency را نادیده گرفته اید ، اما اکنون متوجه شده اید که جلوگیری از پیشرفت این انقلاب اقتصادی اجتناب ناپذیر است. البته بسیاری از افراد ناشناخته وجود دارند که هنوز آن را رد می کنند و می گویند این نیز یک کلاهبرداری هرمی است ، اما پاسخ آن ها به اینکه در حال حاضر ارزش کلی بازار ارزهای ارزهای دیجیتال 2,529،359،949،520 دلار است. بنابراین ، با ریختن پول نقد بسیاری از افراد به Crypto ، منطقی است که حداقل سعی کنیم بفهمیم چه خبر است ...

یا ممکن است شما قبلاً به طور فعال درمورد Cryptocurrency تحقیق کرده باشید ولی الان با وجود ظاهر شدن اصطلاحات بسیاری توسط تازه کار های کریپتو در فضای مجازی احساس پیری کنید و بخواهید به موج جدید تریدر های جوان بپیوندید.

در هر دوصورت برای شما لیستی از پرکاربرد ترین عبارات پرطرفدار شده آماده کردیم ، با ما همراه باشید . 

هودل HODL


فرم غلط املایی کلمه Hold به معنی "نگه داشتن که بین فعالان ارز دیجیتال مرسوم شده است. یک تاجر ارزرمزنگاری که سکه ای خریداری می کند و قصد فروش در آینده نزدیک یا زمانی قابل پیش بینی را ندارد ، HODLER سکه نامیده می شود.

FOMO


مخفف برای "ترس از دست دادن" ‘fear of missing out’. این احساسی است که وقتی یک رشد بزرگ سبز در نمودار مشاهده می کنید ولی صاحب آن سکه نیستید ، بنابراین دارایی های دیگری را می فروشید و شاید سرمایه خود را از بین ببرید تا سرمایه لازم برای پیوستن به موج سبز و سود گرفتن از آن ارز را تهیه کنید. از آنجا که معاملات رمزنگاری هنوز بیش از ارزیابی توسط احساسات انجام می شود ، FOMO فاکتور عظیمی است که باید هنگام معاملات در کریپتو مورد توجه قرار گیرد.

FUD


فرم کوتاه برای‘fear, uncertainty and doubt’ "ترس ، عدم اطمینان و تردید". معمولاً به شکل "فلان شخص در حال FUD افکنی است" استفاده می شود.

ATH

فرم کوتاه برای "All-time High".  به معنی بالاترین قیمت تاریخی یک سکه خاص است.

نهنگ Whale


تاجر بزرگی که سرمایه قابل توجهی دارد. گفته می شود نهنگ ها به دلیل سرمایه هنگفت ، توانایی حرکت  دادن بازار در بین سکه های کوچک نیز دارند.

پمپ و تخلیه Pump and Dump


چرخه تکرار شونده رشد عظیم ناگهانی قیمت یک Altcoin و به دنبال آن سقوط عظیم. چنین حرکاتی اغلب برای سکه های کم حجم و کم ارزش اتفاق میفتد. تاجراني كه با خريد حجم عظيمي پمپاژ مي كنند ، ممكن است بخواهند FOMO را در سرمايه گذاران ناآگاه ایجاد کرده و سپس سكه هاي خود را با قيمت بيشتر دور ريخته ، يا بفروشند تا از هیجان احساسی تازه کاران سو استفاده کنند .

شیل SHILL


عمل تایید و تبلیغ ناخواسته سکه در انظار عمومی و فضای مجازی. معامله گرانی که سکه ای خریداری کرده اند ، علاقه دارند که سکه را شیلینگ کنند ، به این امید که علاقه عمومی به آن سکه خاص را شعله ور کنند و سبب افزایش قیمت شوند.

نگهدارنده کیف Bag Holder.

اصطلاحی برای معامله گر که در یک طبقه بالا خرید کرده و فرصت فروش خود را از دست داده و سکه های بی ارزش برای او باقی مانده است.

بازرگانی مارجین Margin Trading


اصطلاحی برای "معامله با اهرم"  ‘trading with leverage’. در این نمونه از معاملات ، شما یک طرف جفت معاملاتی را با نرخ وام توافق شده قرض می کنید و آن را برای طرف دیگر جفت تجاری می فروشید. بسته به جهتی که فکر می کنید بازار حرکت می کند ، ممکن است یک شرط بندی کوتاه مدت در طرف دیگر معامله قرار دهید.

طولانی Long


هنگامی که یک سرمایه گذار موقعیتی طولانی روی یک ارز میگیرد چون باور دارد در آینده ی دور این سکه با ارزش خواهد شد.

کوتاه Short


موقعیت موقتی که یک سرمایه گذار  برای سود گیری کوتاه مدت میگیرد چون باور دارد آن ارز در آینده ی کوتاه ریزش خواهد کرد.

سفارش محدود Limit Order


ثبت  سفارشی برای خرید یک ارز که فقط در صورت تایید آن قیمت مبادله انجام می شود .

نرخ وام گرفتن Borrowing Rate


وقتی سکه هایی را با نرخ از پیش تعیین شده قرض می گیرید. این نرخ برای منعکس کردن سود و زیان کلی موقعیت شما اضافه خواهد شد.

نرخ وام دهی Lending Rate


برخی صرافی ها حساب وام دارند. شما می توانید سکه های خود را به این حساب های وام واریز کنید تا با دریافت یک نرخ مشخص سود آن ها را به دیگران قرض دهید که بتوانند معاملات خود را انجام دهند. نرخ وام در طول روز بر اساس تقاضای کوتاه کردن سکه در نوسان است.

Fill or Kill


یک دستور محدود که اجرا نمی شود مگر اینکه یکی از طرفین محدودیت خود را تغییر دهد. 

آلتکوین AltCoin 

 


"سکه جایگزین" واژه مورد استفاده برای دسته بندی هر چیزی غیر از بیت کوین (BTC) است. آلتکوین ها اغلب به یک هدف یا تحت تکنولوژی خاصی ساخته می شوند و هریک دارای WhitePaper متعلق به خود هستند که همانند یک شناسنامه اطلاعات پایه آن سکه را در خود دارد . بیت کوین شاخص اصلی بازار ارزهای رمزپایه است. اگر BTC بالا رود ، سکه های دیگر بالا می روند. اگر BTC پایین بیاید ، سکه های دیگر پایین می آیند.

منبع در گردش Circulating Supply


قیمت سکه به خودی خود معنی ندارد. با این حال ، قیمت یک سکه ، در زمانی که در تعداد واحد های موجود از آن سکه ضرب می شود ، ارزش در گردش یا سهم بازار "Market cap" آن سکه را مشخص می کند .

سهم بازار Market Cap


نشان دهنده ارزش کل سهام موجود از یک کمپانی در بازار است . Market cap یک سکه در ارز دیجیتال نشان دهنده ی ارزش کلی تمام ذخیره موجود از آن سکه و مقدار چیرگی آن در بازار نسبت به سایر ارزهاست.

DDOS


فرم کوتاه برای "انکار سرویس توزیع شده"Distributed Denial of Service.
DDos زمانی اتفاق میافتد که شکست یا پمپ قیمتی یک ارز منجر به حجوم کاربران به صرافی شده یا زمانی که یک هکر با فرستادن درخواست های متعدد منجر به از کار افتادگی سرور و پر شدن منابع آن شود . گاهی DDos می تواند منجر به عدم امکان دسترسی سرمایه گذار در یک لحظه خاص شده و خسارات زیادی به بار آورد . 

ICO “Initial Coin Offering”


ICO در بین سرمایه گذاران با نام "عرضه اولیه" نیز شناخته می شود . هنگامی که یک عرض برای اولین بار وارد صرافی می شود معمولا با پایین ترین قیمت خود بوده و بعد از تجربه موج فروش اول ، سودی برای اولین خریداران در بر خواهد داشت .

داوری Arbitrage


عمل خرید و فروش در صرافی های مختلف برای ایجاد اختلاف در اختلاف. فرصت های داوری به دلیل تفاوت در اعتبار مبادله ای ، ترجیحات سکه های جامعه و سهولت بودجه بانکی اتفاق می افتد.
توجه داشته باشید که هنگام انتقال سکه های خود به بورس ، به ویژه در زمان بی ثبات ، هزینه ها ، محدودیت ها و قیمت ها ممکن است هر زمان تغییر کند.

BTFD


"Buy The Fucking Dip" - در اوج نزول بازار هنگامی که مردم از ترس می ترسند و می فروشند ، زمان خرید است.

به سمت ماه to the moon


حرکت صعودی شدید یک سکه.

دست ضعیف Weak hands

کسانی که نمی توانند صبور باشند و با ریزش بازار ،در ضرر می فروشند.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{comment.description}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{reply.description}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}