قیمت اتریوم برای اولین بار در سه سال گذشته از ۱,۰۰۰ دلار عبور کرد

زمان مطالعه: 10 دقیقه

قیمت اتریوم برای اولین بار در ۳ سال گذشته از ۱,۰۰۰ دلار عبور کرد. به‌گفته کارشناسان افزایش تقاضا از جانب سرمایه‌گذاران دانه‌درشت یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت اتریوم است.

به گزارش نایرامتریکز، قیمت اتریوم از سال ۲۰۲۰ تا به حال، جهشی ۲۸۵ درصدی داشته است و بسیاری از سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال را خوشحال کرده است.

در زمان نگارش این خبر، هر واحد اتریوم در محدوده ۱,۱۰۰ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته جهشی ۴۰ درصدی داشته است. گفتنی است که حجم معاملات روزانه اتریوم هم ۵۸ میلیارد دلار است.

همان‌طور که در مطالب قبلی گفتیم، تعداد آدرس‌های اتریوم که در سود قرار دارند، به اوج تاریخی خود رسیده است. داده‌های گلاسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ۴۹,۲۲۵,۳۳۳ آدرس در وضعیت سوددهی قرار دارند. نکته جالب اینجاست که اوج قبلی این آدرس‌ها روز گذشته و در محدوده ۴۹,۱۴۵,۵۴۰ ثبت شده بود.


آدرس‌هایی که در وضعیت سوددهی قرار دارند، به آدرس‌هایی گفته می‌شود که میانگین ارزش سرمایه‌های آنها در زمان خرید، از قیمت فعلی پایین‌تر است. قیمت خرید در اینجا به معنی قیمتی است که ارزها در آنجا به کیف پول موردنظر منتقل شده است. در این شاخص، قراردادها حساب نمی‌شوند و تنها آدرس‌های یکتا مدنظر قرار می‌گیرند.

اتریوم یک ارز دیجیتال است که برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز طراحی شده است و با قراردادهای هوشمند کار می‌کند که تقلب، دستکاری و مداخله شخص ثالث در آنها راه ندارد.

اتریوم ۲.۰ که به‌روزرسانی تازه شبکه اتریوم است، قرار است تا باعث بهبود مقیاس‌پذیری و سرعت شبکه اتریوم شود. گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۲ شاهد راه‌اندازی این به‌روزرسانی خواهیم بود.

 

مقالات مرتبط

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{comment.description}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{reply.description}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}